top of page

Czy blockchain zrewolucjonizuje świat luksusowych alkoholi?

Warszawa, 3 listopada 2022 r.

Materiał prasowy do dowolnego użytku


Dictador Rum, uznany producent luksusowych alkoholi, razem z firmą Comcreo specjalizującą się w tokenizacji przedsiębiorstw, dóbr, osób i wydarzeń, otworzyli nowy rozdział w globalnej historii handlu luksusowymi trunkami. Wszystko dzięki wykorzystaniu blockchaina, który pozwolił stworzyć społeczność inwestorów zainteresowanych alkoholami podejmującą decyzje dotyczące skarbca w sposób demokratyczny i zdecentralizowany.DAO, czyli Decentralised Autonomous Organisation (Zdecentralizowana Organizacja Autonomiczna), to społeczność wykorzystująca możliwości blockchaina. Zazwyczaj poszczególne decyzje dotyczące jej funkcjonowania, podobnie jak jej zasoby czy sposób działania zapisane są w łańcuchu bloków (blockchain). Pojęcie DAO jest zatem ściśle związane z blockchainem, a ten z kolei jest istotnym komponentem rynku kryptowalut. Kryptowaluty bywają najczęściej wybieraną walutą do zakupu NFT, czyli niewymienialnych tokenów. Te obecnie są jednymi z najchętniej kupowanych przez inwestorów aktywami nowej generacji. NFT mogą mieć różne formy: zdjęcie, plik tekstowy, film czy GIF, jednak najważniejsze jest to, że taki token jest niemodyfikowalny i tym samym, stanowi niepodważalny dowód praw własności (całkowitej lub częściowej).

Comcreo postanowiło wykorzystać tę właściwość NFT i stworzyć dedykowaną produktom Dictador Rum społeczność DAO, zbudowaną z przedsiębiorczych osób zainteresowanych inwestowaniem w obszarze trunków klasy premium. Wykorzystanie NFT umożliwiło efektywnie rozwiązać problem, który do tej pory istniał w tym sektorze handlu, a mianowicie wysoki pod względem finansowym próg wejścia.


Częściowa własność luksusowej butelki


W piwnicach Dictador Rum utworzono dedykowany skarbiec ArtHouse Spirit, w którym będą gromadzone wyjątkowo cenne egzemplarze uznanych trunków o potwierdzonej początkowej wartości rynkowej 20 milionów dolarów. Osoby, które zdecydowały się zainwestować w specjalnie w tym celu wyemitowane Membership NFTs, uzyskały dostęp do zamkniętego grona osób tworzących ArtHouse Spirits DAO. Posiadanie tego NFT daje prawo do zabierania głosu w sprawie rozwoju skarbca i pracowania nad zwiększaniem jego wartości. Członkowie DAO mogą głosować na poszczególne egzemplarze w ramach głosowań autoryzowanych i zabezpieczanych możliwościami blockchain. To jednak nie wszystko: posiadanie Membership NFT jest nie tylko równoznaczne z wejściem do zamkniętej grupy, lecz także posiadaniem częściowej własności skarbca. Każda osoba mająca dostęp do ArtHouse Spirits DAO może również (dokonując stosownej inwestycji) emitować dodatkowe Treasury NFT, a środki te będą inwestowane przez Dictador Rum w nabycie kolejnych egzemplarzy kolekcjonerskich.


- Wiedzieliśmy, że Dictador ma w rękach wyjątkowe aktywa, więc musieliśmy postawić na coś wyjątkowego. Uznaliśmy, że najlepszą opcją będzie stworzenie społeczności podobnie myślących osób zainteresowanych inwestycjami i oczywiście luksusowymi alkoholami. W ten sposób będą oni mogli wymieniać się pomysłami i sterować organizacją, do której należą - mówi Michał Krajewski, CEO Comcreo.


Prestiżowy klub dla VIP


ArtHouse Spirits DAO to miejsce zrzeszające osoby przedsiębiorcze, które są fanami szlachetnych trunków oraz chcą rozwijać kompetencje w kwestii zarządzania swoim portfelem aktywów. Dodatkowo dla osób posiadających Membership NFT czekają wydarzenia w świecie rzeczywistym, a prestiżu każdemu NFT, jakim mogą legitymować się członkowie DAO, dodają dzieła sztuki Mariusza Warasa (M-City) przedstawiające plan miasta z unikalnym akcentem.


Materiał prasowy w formacie .docx do pobrania poniżej:

Czy blockchain zrewolucjonizuje świat luksusowych alkoholi_20221103
.docx
Pobierz DOCX • 76KB

Dodatkowych informacji udziela:

Arkadiusz Lorenc

Concept Masters

+48 538 113 774


O Comcreo

Comcreo specjalizuje się w tokenizacji firm, organizacji, osób, wydarzeń oraz dóbr materialnych i cyfrowych, świadcząc także usługi o charakterze consultingowym. Firma wie, że potrzeby klientów są zróżnicowane, dlatego przygotowuje rozwiązania szyte na miarę. Pracuje na podstawie przejrzystego systemu, pozwalającego klientom wymiernie ocenić postępy w realizacji projektu.Comments


bottom of page